Ročný odborný program ošetrovania trávnika

ano

"Už mám toho dosť! Vyskúšal som všetko, ale už asi nič nepomôže! Chcem nádherný trávnik! A to po celý rok! Pomôžete my?"

Dovoľte, aby sme Vám predstavili náš ročný odborný program ošetrovania trávnika.

Do záhrady len bioaktívne látky!

Rovnováha v záhrade sa nenaruší a takisto sa ani neobnoví zo dňa na deň. Našim úsilím a hlavným zámerom je používanie a aplikácia ekologických látok a prirodzených živín. Biologické výskumy dnes už umožňujú, aby sme doteraz použité chemikálie nahradili s biologicky aktívnymi flórami a ďalšími bioaktívnymi látkami. A práve v tom sme odlišný od ostatných, podľa toho nás môžete spoznať. My už sme totiž pochopili, že vzťah medzi človekom a prostredím je partnerský vzťah, čo ak zneužijeme, môžeme stratiť veľa.

Odborný ročný program ošetrovania trávnika je séria viacerých aplikácií, pri ktorých sa jednotlivé práce a ošetrenia vykonávajú s ohľadom na aktuálny stav a potrieb trávnika. Jedna aplikácia - ako napríklad v oblasti humánneho liečenia - veľký význam nemá.


ano

Ale v čom je jedinečný Doktor Trávnik a jeho služba?

Spoločná práca sa začína analýzou trávnika, pričom po správnej diagnóze určíme postup odborných zákrokov, ktoré vedia k uzdraveniu trávneho porastu.

Základom úspechu je spolupráca. Vždy objasníme úlohy týkajúceho sa majiteľa, ako sú správne kosenie a zavlažovanie, odbornými radami ho podporujeme po celej sezóne.

Od apríla do októbra mesačne navštívime zákazníka (6x v sezóne) a spravíme aplikácie vždy prispôsobené aktuálnemu stavu trávnika a ročnému obdobiu.

Presne vieme, že ste zaneprázdnený. Termíny návštev sa dohodneme 3 až 5 dní vopred, aby sme si mohli prispôsobiť aj Vašim požiadavkám, ako aj počasiu.

Pred každým stretnutím Vás informujeme o aktuálnej aplikácii, ako aj o jej očakávaných účinkoch.

Ak medzi dvomi aplikáciami zbadáte na trávniku nezvyčajné javy, bezprostredne kontaktujte Doktora Trávnika, aby čím skôr mohol zakročiť.

Ak chcete užívať svoj trávnik bez zbytočne vynaloženého úsilia,
kontaktujte nás!

p

Prečo sú nevyhnutné živiny pre trávnik?

Trávny porast od prvej fázy rastu po vyklíčení, cez zakorenenie až k posilneniu a zahusteniu potrebuje rôzne živiny. Táto skutočnosť slúži ako základ pri činnostiach Doktora Trávnika.

Voda síce hrá centrálnu úlohu, ale na vypestovanie naozaj pôvabného trávnika nestačí. Aj obsah živín v pôde postupne ubúda, po dvoch rokoch sa zásoby celkom vyčerpávajú. Navyše kosením takýto proces len urýchlite. Keď sa zásoby v čas neobnovia, trávnik sa vybledne, a riedky, tenký a oslabený trávnik padne za obeť plesniam, hubovým chorobám alebo vírusom. Živiny potrebné na obnovenie a zachovanie rovnováhy je potrebné aplikovať každý rok, v dostatočnom množstve, v stanovených intervaloch, vhodnou a primeranou technológiou.


Vedeli ste? Výživné látky nie sú totožné s umelými hnojivami.

Väčšina vlastníkov záhrad už vie, že priemyselné dusíkaté hnojivá spôsobia na trávniku viac škody, ako úžitok. Intenzívne "kŕmenie" takými hnojivami má za výsledok retardáciu napr. koreňového systému. Pomaly sa uvoľňujúce granulované hnojivá na prvý pohľad vyzerajú sľubne, ale ich rovnomerná aplikácia je ťažká a uvoľnenie jednotlivých živín a komponentov sa príliš závisí od ročného obdobia a počasia. To znamená, že ak sú klimatické podmienky nevhodné, nerozpustia sa včas, tým pádom rastlina jednotlivé živiny nemôže prijímať a vstrebávať vtedy, kedy by to najviac potrebovala.

Prichádzame s novinkou!

Prezradíme riešenie bez vedľajších účinkov, bez chemikálií, ktorý navyše šetrí aj životné prostredie!

Z vyššie uvedených dôvodov používame výlučne vodorozpustné materiály a výživné látky, ktorých sa rastlina absorbuje tak cez korene, ako aj cez listy. V dôsledku aplikácií takých látok trávnik sa zhustí, eliminuje a nepripustí sa rozmnožovaniu machu a burín. Trávnik sa skutočne ožije, ukáže sa jej sviežozelená farba, stane sa odolnejším proti hubovým chorobám a suchote. Biologicky aktívne flóry sú vrcholom biotechnológie. Koncentrát tekutého bakteriálneho hnojiva vyvinuli na zlepšenie kvality a obohacovanie pôdy. Obsahuje pôdne baktérie, ktoré sú schopné sa rozmnožovať vo voľnej prírode a vyprodukovať veľké množstvo organických látok, čím pôda sa premení na biomasu.

Počas činnostiach aplikované ekologické koncentráty sú prírodné, bezpečné a bez vedľajších účinkov.der

A prečo ich odporúčame? Lebo sú viac, než len obyčajná rastlinná výživa.

V dnešnej dobe prežívame premenu klímy, ktorá v plnej miere skúša aj odolnosť trávnikov. Biologicky aktívne flóry sú viac, než len obyčajná rastlinná výživa, vylepšujú vodnú bilanciu rastlín a zásobovanie živín, napomáhajú a urýchľujú rast, posilňujú imunitu, vytvárajú určitú rezistenciu voči chorobám a dezinfikujú pôdu.

Koncentrát tekutého bakteriálneho hnojiva je mikrobiologický výrobok, tzv. tekutá suspenzia. Výrobok zvyčajne používame na ošetrovanie populácií trávnych porastov, ale môžeme ho používať aj pred výsevom a zakladaním trávnika alebo na rozkladanie strnísk a rastlinných zvyškov. Jeho pravidelné používanie prispeje k uzdravení chorôb vyvolané nedostatkom rôznych živín. "Usilovné" pôdne baktérie napomáhajú aj k zlepšeniu pôdnej štruktúry, čoho výsledkom je vynikajúca úrodná vrstva.

asd


“Po pokládke trávneho koberca som zveril následnú starostlivosť do rukách odborníkov. S výsledkami a doterajšou spoluprácou som doposiaľ veľmi spokojný, trávnik vyzerá počas celej sezóny podľa mojich predstáv. Ročný program Doktora Trávnika je presvedčivý, ich prístup je seriózny a profesionálny.
Môžem len odporúčať!”

Ing. Szabó Szabolcs
podnikateľ
Doktor Trávnik® - Naše skúsenosti vo Váš prospech!
Copyright © 2009 - 2015, Doktor Trávnik®. Všetky práva vyhradené!