Služby

Analýza trávnika

Spoločná práca sa začína analýzou trávnika, pričom po správnej diagnóze určíme postup odborných zákrokov, ktoré vedia k uzdraveniu trávneho porastu. Cena analýzy je 30 € bez DPH, z čoho 15 € bez DPH Vám dobropisujeme pri objednaní celosezónnej starostlivosti o trávnik. Viac o analýze trávnika čítajte tu.

Ročný odborný program ošetrovania trávnika

Od apríla do októbra mesačne navštívime zákazníka (6x v sezóne) a spravíme aplikácie vždy prispôsobené aktuálnemu stavu trávnika a ročnému obdobiu. Termíny návštev sa dohodneme 3 až 5 dní vopred, aby sme si mohli prispôsobiť aj Vašim požiadavkám, ako aj počasiu. Vždy objasníme úlohy týkajúceho sa majiteľa, ako sú správne kosenie a zavlažovanie, odbornými radami ho podporujeme po celej sezóne. Pred každým stretnutím Vás informujeme o aktuálnych aplikáciách, ako sú hnojenie , ničenie burín , liečenie chorôb trávnika , odstránenie machu , hubenie lariev a mravcov. Viac o ročnom odbornom programe ošetrovania trávnika čítajte tu.

Vertikutácia

Vertikutáciou odstránime trávnu plsť. Odporúčaný termín vertikutácie je na jar alebo na jeseň, cez leto je počasie príliš suché a podmienky preto nie sú vhodné na takúto operáciu. V každom prípade je dobré prevzdušňovať trávnik aspoň raz ročne. Viac o vertikutácii čítajte tu alebo sa zaregistrujte na náš newsletter.

Hydroosev pre založenie alebo regeneráciu trávnika

Hydroosev sa používa pri zakladaní trávnika, na dosev škvŕn alebo riedkeho trávneho porastu, ba aj na regeneráciu či zhusťovanie existujúceho trávnika. Pri všetkých aplikáciách sa používajú biologicky rozložiteľné látky a materiály bez zbytočného zaťažovania životného prostredia. Viac čítajte tu.

Kompostový dosev

Používa sa výlučne na dosev škvŕn a menších plôch. Technológiu kompostového dosevu sa dá spojiť s top dressingom, pri ktorom sa k používanému materiálu primieša aj trávne semeno. V takom prípade sa aplikuje zmes na celú plochu, čím sa zabezpečí dosev riedkeho trávnika.

Prevzdušnenie trávnika, aerifikácia

Aerifikáciou znížime zhutnenie vegetačnej vrstvy a zvýšime prístup vzduchu ku koreňom. Dierkovaním sa pôda prevzdušní hlbšie, vylepší sa vsakovanie vody, v dôsledku čoho sa vytvorí pevný koreňový systém, zlepší sa odolnosť trávnika proti stresu a zmierni sa vytváranie trávnej plsti. Pri ílovitých, kompaktnejších pôdach môžeme aerifikáciu spojiť pieskovaním. Viac o aerifikácii čítajte tu.

Top dressing

Najvhodnejší termín aplikácie top dressingu je na jeseň a základom úspešnosti je rovnomerná aplikácia sypkého materiálu na povrch. Pri ošetrení piesočnatých pôd môžeme zvýšiť pomer rašeliny. Odporúčané je tiež top dressing trávnika s biohumusom, čím sa dá trávniku dodať resp. nahradiť potrebné živiny v značnej množstve a jedným krokom. Viac o možnostiach top dressingu čítajte tu.

Doktor Trávnik Záhradníci

Ak v niektorých z nasledujúcich prác Vám môžeme pomôcť, kontaktujte nás! Revitalizácia záhrady / Jarné a jesenné upratovanie záhrady / Strihanie a striekanie stromov / Založenie obrubníkov a oddeľovačov záhon / Kosenie trávy / Príprava pôdy / Strihanie živých plotov Viac o službách našich záhradkárov čítajte tu. V súčasnosti služby našich záhradkárov môžete využívať v Nitrianskom kraji!
Doktor Trávnik® - Naše skúsenosti vo Váš prospech!
Copyright © 2009 - 2015, Doktor Trávnik®. Všetky práva vyhradené!