Kontrola a liečenie trávnikových anomálií

r

Je Váš trávnik slabý, riedky a zviditeľnia sa v ňom fľaky či škvrny?

Je namiesto sviežo-zelenej farby vyblednutý, hnedý, žltý alebo ružový?

Je miestami príliš hustý, inde zase tenký či riedky?

Po výdatnom daždi Vám huby zaplavia trávnik?

Objavia sa pavučiny, hniloby alebo miazgy?

Ak zbadáte na trávniku niektoré zo spomínaných symptómov, alebo len niečo nezvyčajné, proste je Vám trávnik "podozrivý", pravdepodobne je chorý. V takom prípade najlepším riešením je čím skôr konať, kým stav trávnika sa nezhorší.


Základom správnej a úspešnej liečby je vždy správna diagnóza. Bez toho Vaše úsilie si vyliečiť trávnik môže byť zbytočné, finančne náročné aplikácie neprinesú očakávané výsledky. Ako prvý krok odporúčame si spraviť analýzu trávnika.


Správna analýza Vám prezradí príčiny stavu trávnika, a podľa získaných informácií sa dá presne určiť postup odborných aplikácií. Hovoríme o sériu aplikácií, nakoľko jeden zákrok ani zďaleka nezaručí očakávaný a dlhodobý výsledok.

Ak nezvládnete, a myslíte si, že by sme Vám mohli byť na pomoc,
neváhajte nás kontaktovať!

vfghj

Choroby – ktorými sa najčastejšie stretneme na trávnikoch a v záhradách – zvyčajne delíme do dvoch skupín: hubové choroby a ochorenia spôsobené vírusmi. Je veľmi dôležité, aby sm e pred zasahovaním podľa symptóm spoznali a správne identifikovali príčinu, k čomu kvalifikovaný Doktor Trávnik Vám môže poskytnúť pomoc a navrhnúť konkrétne riešenie. Situáciu komplikuje, že jednotlivé príznaky (symptómy) môžu naznačovať a predpokladať viaceré ochorenia, na trávniku sa môže vyskytovať viacero chorôb súčasne a produkovať spoločné, miešané príznaky. Stane sa aj to, že príznaky nevyvolá istá choroba, ale ich produkuje škodca, ba aj škodcovia naraz, dokonca symptómy nemusia byť ani patogénneho pôvodu, môžu sa ukázať kvôli zmenám ekologických podmienok (pôda, vlaha, teplota).

Teraz je už jasné a pochopiteľné, že prečo Doktor Trávnik nerobí analýzy podľa fotiek, len po osobnej prehliadke.
Príznaky rôznych ochorení často majú okrem výzoru aj charakteristický hmat a čuch. Aby sme si mohli určiť presnú diagnózu a identifikovať príčinu, je potrebné preskúmať koreňový systém, odobrať a analyzovať pôdne vzorky, kontrolovať pH hodnotu, tiež je možný podrobnejší rozbor reprodukčných orgánov – hlavne u hubových chorôb – pod mikroskopom.
Náš profesionálny postoj a záväzky nedovolia, aby sme si určili príčiny a diagnózu, a následne navrhovali riešenie "cez telefón" alebo podľa fotiek. Osobné stretnutie a miestna analýza za 15 minút v prítomnosti majiteľa je efektívnejšia, ako posielanie fotiek a polhodinové telefonovanie.
Navyše starostlivosť o trávnik je "zásahom do súkromia" majiteľa, takže k spolupráce potrebujeme dôveru navzájom, čo môžeme získať len osobnými stretnutiami. Väčšina analýz je finančne nenáročná.
Náklady sa dohodnú individuálne pred samotnou analýzou. Presne vieme, že ani nároky, ani možnosti nemôžu byť rovnaké v každom prípade.

re

Tieto stránky nie sú určené na predstavenie a popis trávnikových chorôb. Nie je naším cieľom Vás presvedčiť o tom, že po prečítaní zopár viet alebo informácií budete schopní riešiť a liečiť rôzne choroby nachádzajúcich sa vo Vašom trávniku.

Ale aby sme Vám uľahčili úlohu, odporúčame si udržiavať a zachovať podmienky potrebné pre zdravý vývoj a rast trávnika, a tak predísť alebo vyhnúť sa trávnikových chorôb. Choroby trávnika sú vo väčšine prípadov následkom nedostatku niektorých živín, a preto je nevyhnutné vyvážené a harmonické doplnenie výživných látok podľa ročného obdobia. Druhou najčastejšou príčinou objavenia trávnikových anomálií je nesprávna starostlivosť o trávnik, ako sú napríklad nesprávne kosenie, vynechaná vertikutácia, neodborné zavlažovanie a zanedbávanie celej starostlivosti.Ak je vám Váš trávnik "podozrivý" a si myslíte, že sami situáciu nevyriešite, obráťte sa na Doktora Trávnika. Pomôže Vám identifikovať anomáliu, zastaviť ich šírenie a obnoviť rovnováhu!

Doktor Trávnik® - Naše skúsenosti vo Váš prospech!
Copyright © 2009 - 2015, Doktor Trávnik®. Všetky práva vyhradené!